rok szkolny 2015/2016

REKORDY SZKOŁY

W roku szkolnym 2015/2016 nasi zawodnicy ustanowili 2 nowe rekordy szkoły:

Kamil Jasiak- w zawodach z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne” -  dystans 60 metrów pokonał w czasie 8,42 s

Kacper Andrearczyk- w Indywidualnych Mistrzostwach Gorzowa w LA – pchnął kulą
na odległość 9,44 m

We wtorek 24 maja 2016 roku odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody sportowe w ramach Gorzowskiej Spartakiady – czwórbój lekkoatletyczny- w których

nasi chłopcy zajęli V miejsce z sumą 968 punktów

Drużyna chłopców SP-1 wystąpiła w składzie:

Kamil Jasiak- najszybciej pokonał dystans na 60m- 8,88s

Kacper Stawiczny- najdalej skoczył w dal – 4,43m

Krystian Godlejewski- najszybszy na 600m – 1:57,99 m

Kacper Sobczyk- wykonał najdłuższy rzut piłeczką palantową – 49 m

Klaudiusz Wylegała- w rzucie piłeczką palantową uzyskał - 45 m (klasa 5)

Daniel Ostrowski – uzyskał 3,40 m w skoku w dal (klasa 5)

Kamil Jasiak w klasyfikacji indywidualnej zdobył brązowy medal uzyskując w czwórboju 245 punktów.

Gratulujemy!!!

zobacz więcej...>>>

Zawody na ergometrach

W piątek 19 lutego gościliśmy w naszej szkole trenerów z klubu AZS AWF Gorzów z sekcji wioślarskiej.

Na dwóch godzinach lekcyjnych trenerzy wioślarstwa przeprowadzili krótkie pogadanki
dla uczniów klas 6 a,b i 5 a,c dotyczące działalności sekcji, reprezentantów miasta, ich sukcesów
w poszczególnych kategoriach wiekowych w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Głównym celem naszych gości było przeprowadzenie klasowej rywalizacji na ergometrach
w kategorii dziewcząt i chłopców. Każdy z ćwiczących mógł spróbować swoich sił, a zawodnicy którzy osiągnęli
3 najlepsze czasy na dystansie 300 metrów w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy.
Najlepszy czas wśród wszystkich startujących uzyskał uczeń klasy 6 a Kacper Andrearczyk.

Wszyscy bardzo dobrze się bawili, trenerom AZS AWF bardzo dziękujemy !

Piłka ręczna chłopców

W lutym w Szkole Podstawowej nr 20 odbyły się rozgrywki w piłkę ręczną chłopców w ramach Gorzowskiej Spartakiady.

Chłopcy z naszej szkoły w turnieju eliminacyjnym zmierzyli się z reprezentacjami szkół: SP-15, SP-9 i SP-10.
Po bardzo zaciętych meczach pokonali SP-15 9:7, SP-10 8:3 oraz przegrali z SP-9 7:4. Zajmując 2 miejsce
awansowali do finału.

Turniej finałowy odbył się w środę 17 lutego. Nasi zawodnicy zaprezentowali się dużymi umiejętnościami gry w obronie, rozegrali 2 bardzo trudne spotkania niestety oba minimalnie przegrali z SP-13 5:8 i z SP-20 6:7
zajmując ostatecznie 4 miejsce w Gorzowie.

Najwięcej bramek w naszym zespole zdobył Kacper Sobczyk, a w bramce świetnie bronił Kamil Jasiak.
Pozostali zawodnicy zasłużyli także na pochwały za sportową postawę i wielkie zaangażowanie w czasie meczy.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kacper Sobczyk, Ryszard Biernacki, Krystian Godlejewski, Kamil Jasiak,
Kacper Stawiczny, Kacper Andrearczyk, Klaudiusz Wylegała i Radek Wojtczak.

Srebro  naszych chłopaków !!!

18 listopada  2015  roku w naszej sali sportowej odbył się finałowy turniej unihokeja chłopców
w ramach GSM.
Po bardzo zaciętej walce we wszystkich rozegranych meczach nasi zawodnicy  zajęli  II miejsce
w Gorzowie i zdobyli  srebrne medale. Gratulujemy!!!

Drużyna wystąpiła w składzie:  Ryszard Biernacki, Kamil Jasiak, Kacper Stawiczny, Wiktor Ostojski, Krystian Godlejewski, Klaudiusz Wylegała, Kamil Marchwiński, Szymon Sobolewski, Piotr Owczarek, Igor Paszkowski.

5 listopada 2015  roku w naszej sali sportowej odbył się międzyszkolny  turniej unihokeja dziewcząt w ramach GSM.

Po bardzo zaciętej walce we wszystkich rozegranych meczach nasze zawodniczki  zajęły  IV miejsce.

Drużyna wystąpiła w składzie:

Eliza Andrearczyk, Iza Owczarek, Klaudia Stankiewicz, Dominika Popławska, Nikola Dylewska, Alicja Kaźmierczak,
Oliwia Hamerla, Julia Trąbajło, Amelia Rąblewska, Marta Werenc, Ania Amanowicz, Ewa Zgubilat, Maja Pych.

23 października 2015r. uczeń naszej szkoły Kamil Jasiak reprezentował Gorzów w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
w biegach przełajowych, które odbyły się w Lipkach Wielkich.

Serdecznie gratulujemy!!!

W roku szkolnym 2015 / 2016 została wznowiona edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”,
których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp.
przy współpracy z Zamiejscowym Wydziałem Kultury Fizycznej i AZS AWF Gorzów.

Są to cykliczne zawody lekkoatletyczne skierowane do uczniów szkół podstawowych, które odbywały się przez cztery  czwartki na przełomie września i października oraz wznowione będą w  kwietniu, maju i finał w czerwcu.

Uczennice i uczniowie klas IV- VI bardzo licznie uczestniczyli w tych zawodach zajmując  miejsca na podium w różnych konkurencjach w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii klas szóstych wśród chłopców w skoku w dal i biegu na 60 metrów niepokonani byli nasi chłopcy, którzy czterokrotnie zajęli „całe podium”-
Kamil Jasiak, Kacper Stawiczny i Wiktor Ostojski
.

W rzucie piłeczką palantową w klasach piątych z najwyższego  miejsca na podium nie schodził Klaudiusz Wylegała.

Pozostali zwycięzcy do zobaczenia na zdjęciach.