Dzień Języków Obcych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przygotowali dla uczniów dwa zadania, które  miały na celu:

- pobudzenie ciekawości świata, innych ludzi i ich kultury,

- rozwój kreatywności oraz umiejętności poszukiwania informacji i działania w grupie,

- pogłębienie wiedzy o krajach europejskich.

Uczniowie klas 4-8 bazując na własnej wiedzy i doświadczeniach, a także wykazując się umiejętnością współdziałania oraz wyszukiwania informacji przedstawili swoje skojarzenia z wylosowanym wcześniej krajem. Zaprezentowali przy tym swoje zdolności plastyczne. W galerii znajdują się efekty ich pracy: 4b – Hiszpania, 4c – Wielka Brytania, 5a – Grecja, 5b – Niemcy, 5c – Irlandia, 7a – Francja, 7b – Belgia, 7c – Włochy, 7d – Austria, 8a – Polska, 8b – Szwajcaria, 8c – Holandia). Zapraszamy do obejrzenia plakatów – może będą dla was inspiracją do dalszych poszukiwań i / lub zachęcą do odwiedzenia tych państw.

Dodatkowo uczniowie najstarszych klas (6,7,8) podjęli wyzwanie sprawdzenia swojej wiedzy na temat europejskich krajów. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielili przedstawiciele klasy 8b zdobywając 30 punktów. Tuż za nimi – uzyskując 29 punktów – byli uczniowie aż trzech klas: 8c, 8a i 6a. Trzeci wynik (26 punktów) uzyskała klasa 7a. Gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom konkursu!