Świetlica

Świetlica usytuowana jest na parterze budynku szkolnego z łatwym dostępem dla dzieci i rodziców. Dysponujemy salą do zajęć zabaw oraz stołówką. Nasze pomieszczenia urządzone są estetycznie, funkcjonalnie i bezpiecznie. Wyposażone są w niezbędny sprzęt i pomoce do prawidłowego funkcjonowania: tablicę, telewizor, kino domowe, DVD, wieżę, duży zestaw gier tematycznych, logicznych, edukacyjnych, klocki, sprzęt sportowy, zestaw książek i czasopism dla dzieci, pomoce do zajęć plastycznych.

Spędzanie czasu w świetlicy ma sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi dzieci, dlatego też prowadzone są następujące zajęcia:

• Artystyczne, (plastyczne, muzyczne)
  • Czytelnicze
  • Rozwijające horyzonty umysłowe (testy, łamigłówki , krzyżówki)
  • Gry i zabawy ruchowe
  • Zajęcia kulinarne
  • Zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: ( DVD)
  • Doskonalące i utrwalające zdobytą wiedze( pomoc nauczycieli w odrabianiu zadań domowych oraz pomoc w pokonywaniu pojawiających się trudności)
  • Wycieczki dydaktyczne i rekreacyjne,
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Konkursy szkolne, międzyszkolne
  • Imprezy okolicznościowe

Zapraszamy

Zapisy do świetlicy na rok szkolny 2023/2024 będą od 4 września 2023 r. u nauczycieli świetlicy.

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku od 7:30 do 16:00.

W świetlicy prace dydaktyczną realizują:

• p. Monika Zięba - nauczyciel świetlicy
  • p. Monika Surma - nauczyciel świetlicy