Świetlica

Świetlica usytuowana jest na parterze budynku szkolnego z łatwym dostępem dla dzieci i rodziców. Dysponujemy salą do zajęć zabaw oraz stołówką. Nasze pomieszczenia urządzone są estetycznie, funkcjonalnie i bezpiecznie. Wyposażone są w niezbędny sprzęt i pomoce do prawidłowego funkcjonowania: tablicę, telewizor, kino domowe, DVD, wieżę, duży zestaw gier tematycznych, logicznych, edukacyjnych, klocki, sprzęt sportowy, zestaw książek i czasopism dla dzieci, pomoce do zajęć plastycznych.

Spędzanie czasu w świetlicy ma sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi dzieci, dlatego też prowadzone są następujące zajęcia:

• Artystyczne, (plastyczne, muzyczne)
  • Czytelnicze
  • Rozwijające horyzonty umysłowe (testy, łamigłówki , krzyżówki)
  • Gry i zabawy ruchowe
  • Zajęcia kulinarne
  • Zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: ( DVD)
  • Doskonalące i utrwalające zdobytą wiedze( pomoc nauczycieli w odrabianiu zadań domowych oraz pomoc w pokonywaniu pojawiających się trudności)
  • Wycieczki dydaktyczne i rekreacyjne,
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Konkursy szkolne, międzyszkolne
  • Imprezy okolicznościowe

Dzieci uczęszczające do świetlicy traktowane są podmiotowo, mają możliwość wyboru proponowanych zajęć zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Oprócz codziennego rozkładu dnia, zajęcia w świetlicy są prowadzone zgodnie z porządkiem tygodniowym.

Poniedziałek - gawędy związane z realizacją tematu tygodnia, opowiadania, wiersze, inscenizacje.

Wtorek - zajęcia sportowe, wycieczki, spacery, gry terenowe.

Środa - zajęcia muzyczno - taneczne.

Czwartek - zajęcia plastyczno – techniczne „Artystyczna Jedynka”, zmiana dekoracji, urządzanie wystaw.

Piątek – zajęcia czytelnicze, gry i zabawy, podsumowanie tygodnia.

W pierwszy czwartek miesiąca organizowane są zajęcia kulinarne „ Zdrowe danie - dziecięce gotowanie”

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku od 7:00 do 16:30 .

W świetlicy prace dydaktyczną realizują:

• p. Renata Jordan – kierownik świetlicy, nauczyciel świetlicy
  • p. Joanna Kamczyc - nauczyciel świetlicy