Owoce i warzywa w szkole

Dzięki temu, że nasza szkoła bierze udział w programie „Owoce i warzywa w szkole” Mały Samorząd Uczniowski zorganizował pyszny, owocowym i warzywny tydzień w klasach 0-3. O owocach i warzywach uczniowie wiedzą bardzo dużo. Każdy uczeń już wie, jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też uczniowie postanowili zrobić pyszne, zdrowe sałatki i szaszłyki owocowe.
Robienie sałatek było wielką frajdą i zabawą, dzieci przygotowały się do tego solidnie. Każde przyniosło z domu potrzebne akcesoria, a następnie po umyciu warzyw i owoców uczniowie zabrali się do pracy. Dobrze to widać na załączonych zdjęciach, a samodzielnie zrobiona sałatka wszystkim smakowała wyśmienicie.
Zajęcia dostarczyły dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Umiejętność robienia sałatek przyda się dzieciom zwłaszcza, że sezon na pyszne owoce i warzywa trwa.
MSU