Aktywna świetlica – przepis na zdrowie

W roku szkolnym 2014/2015 w naszej świetlicy realizowany jest autorski program „ Aktywna świetlica – przepis na zdrowie”, który ma na celu krzewić zasady zdrowego stylu życia.

W ramach tego projektu przewidziane są różnorodne zajęcia dydaktyczne pobudzające kreatywność uczniów w zakresie prawidłowego odżywiania się, ale przede wszystkim stawiamy na rozwijanie potrzeby aktywności ruchowej. W poniedziałek, wtorek i piątek odbywają się zajęcia dla dziewcząt, zaś we wtorek i w czwartek dla chłopców. Raz w miesiącu przewidziane są również spotkania kulinarne.

W październiku dzieci przygotowały sałatkę ziemniaczaną, a 7 listopada „ Świetliki” włączą się w ogólnopolską akcję „Śniadanie daje moc” i przyrządzą samodzielnie smaczne, zdrowe i pożywne śniadanie.